Eliška Novotná

S námi může být i Vaše akce fajn!

Eliška Novotná je jméno, které si zaslouží pozornost nejen v oblasti výtvarné výchovy a základů společenských věd na středních školách, ale také v širším kontextu kultury a divadelního umění. Její cesta k učitelství a umění je stejně zajímavá, jako je ona sama. Její příběh začíná již ve čtvrté třídě základní školy, kdy poprvé vkročila do světa divadla díky dramatickému kroužku. Tato zkušenost zasadila semínko vášně k divadelnímu umění, které v ní klíčilo po celá další léta. Eliška se nejenže zamilovala do divadla, ale také dokázala svým hereckým výkonem vyvolat silné emoce u svých pedagogů během absolventského představení. Tento okamžik považuje za jeden z vrcholů své tehdejší umělecké dráhy a potvrzení toho, že divadlo je její pravá vášeň.

Přestože při přechodu na střední školu svému koníčku aktivně nepřihlížela, její láska k divadlu nepolevila. Eliška se rozhodla prohloubit své umělecké a herecké dovednosti účastí na letních hereckých školách pořádaných Tylovou hereckou školou v Kutné Hoře. Zde se věnovala nejen tvůrčímu psaní a divadelnímu herectví, ale také filmovému herectví a hlasové průpravě. Tyto zkušenosti jí umožnily nahlédnout do různých oblastí umělecké tvorby a rozšířit její umělecký horizont.

Během svých středoškolských let se seznámila s Fajneventem, což byl rozhodující okamžik, který ji přivedl k další významné kapitole jejího života. Neznámým faktem je, že Eliška se podílela na prvních hraných prohlídkách v želivském klášteře, kde působila jako fotografka. Následující ročníky těchto prohlídek sledovala zpovzdálí, až do chvíle, kdy se rozhodla nabídnout svou pomoc coby dramaturgický poradce.

Tento impulsivní návrh se ukázal jako začátek něčeho velkého. Eliška se stala nezastupitelnou součástí týmu hraných prohlídek. Své dovednosti a zkušenosti uplatňuje v různých aspektech přípravy a realizace těchto prohlídek. Přestože na první pohled může působit trochu chaoticky, je právě ona tou, která v každé situaci dokáže zajistit hladký průběh a klidnou atmosféru. Její kolegové a přátelé ji popisují jako neocenitelnou členku týmu, která dokáže s úsměvem a pevnou rukou řešit jakoukoliv výzvu. Eliška Novotná tak představuje inspirativní příklad vášnivého člověka, který dokáže své sny a zájmy propojit s profesionální dráhou. Její cesta ukazuje, že s odhodláním a láskou k umění je možné dosáhnout výjimečných věcí a pozitivně ovlivnit životy ostatních.

 

PROJEKTY 

 

880 LET OD ZALOŽENÍ ŽELIVSKÉHO KLÁŠTERA (2019) 

fotograf 

 

SANTINIHO ZÁZRAK (2022 – 2023) 

dramaturg